W bardzo wielu łazienkach występuje problem twardej wody. Przyczynia się on do powstawania kamienia oraz osadu na urządzeniach kąpielowych, co znacznie pogarsza ich estetykę, a także wyraźnie obniża żywotność. Na szczęście z problemem tym można walczyć, stosując dobry zmiękczacz wody oraz odpowiednio przygotowując urządzenia sanitarne.
Łazienka powinna być lśniąca i czysta, dzięki czemu stanowić będzie idealne miejsce do odprężenia oraz zrelaksowania się. Jednak nalot z kamienia tworzący się w miejscach spływania wody bardzo skutecznie to utrudnia.
Twarda woda – a co to?
Twarda woda charakteryzuje się wysokim stężeniem soli magnezu, wapnia oraz innych metali. W dużym stopniu obecność twardej wody zależy od miejsca zamieszkania, a konkretnie źródła zasilającego wodną instalację. W Polsce norma twardości dopuszczalna jest na poziomie od sześćdziesięciu do pięciuset miligramów węglanu wapnia przypadającego na jeden litr. Twarda woda występuje na terenie praktycznie całego kraju, a w największych aglomeracjach stopień twardości jest wyjątkowo wysoki. To zwłaszcza w takich miejscach powinny być stosowane zmiękczacze wody. Aby łazienka była utrzymana w higienicznym stanie, warto zadbać również o odpowiedni stan armatury.
Na stronie http://www.zmiekczacze.com/ można znaleźć szersze informacje dotyczące twardej wody.
Twarda woda to same straty
Bardzo twarda woda może prowadzić do wyjątkowo szybkiego zużywania się elementów kanalizacji wodnej. Zazwyczaj rury ulegają zatkaniom, a dysze w słuchawkach prysznicowych licznym uszkodzeniom. Problemem jest również osadzanie się białego nalotu na brodzikach prysznicowych, wannach, fugach czy płytkach. Jeżeli nie zostanie on od razu usunięty, może po pewnym czasie stać się bardzo widoczny oraz ostatecznie wyjątkowo trudny do zlikwidowania. Zmiękczanie wody jest konieczne, ponieważ może przyczynić się do wydłużenia żywotności wielu elementów łazienkowego wyposażenia, a także utrzymania ich w czystości.
ostatnie komentarze