Niektóre zanieczyszczenia w wodzie widać, a niektóre nie. Zauważalne są ciała stałe, które się w niej nie rozpuszczają: piasek, żwir, ziemia, części instalacji hydraulicznej, kawałki rdzy. Jak je usuwać z wody?
Niewidoczne zanieczyszczenia wody to wszelkie związki chemiczne oraz mikroorganizmy, które mogą być szkodliwe dla zdrowia człowieka. Zanieczyszczenia te wpływają także na wygląd, zapach, smak i barwę wody.
Chcesz mieć wodę dobrej jakości? Stosuj filtry wody!
W celu usunięcia zanieczyszczeń w wodzie stosuje się filtry uzdatniające wodę. Do usuwania zanieczyszczeń mechanicznych najczęściej stosuje się filtry mechaniczne, a także kolumny filtracyjne.
Urządzenia filtracyjne montuje się na rurach hydraulicznych z zimną wodą, zazwyczaj na wejściu wody do budynku.
Filtry narurowe mogą posiadać różne rodzaje wkładów, które oczyszczają daną grupę zanieczyszczeń. Podstawowy to wkład mechaniczny, który oczyszcza wodę z ciał stałych. Filtr z tym wkładem ma bardzo duże znaczenie dla zdrowia człowieka, a także dla armatury (cząsteczki piasku lub żwiru mogą ją uszkodzić).
Filtry narurowe jako pierwszy etap uzdatniania wody
Filtry narurowe z wkładem mechanicznym są bardzo często używane jako pierwszy etap filtracji wody. Po oczyszczeniu z ciał stałych, wodę można oczyścić ze związków chemicznych. Odżelaziacz wody oczyści ją z żelaza i manganu. Woda bez tych związków nie będzie pozostawiała rudawych zacieków na armaturze i ceramice. Kolumna węglowa natomiast, oczyści wodę z chloru i jego pochodnych.
Przed wyborem metody uzdatniania, zleć analizę wody: https://www.zestudni.pl/blog/analiza-wody-wszystko-co-musisz-wiedziec-przed-zleceniem/
Po co uzdatniać wodę?
Woda uzdatniona za pomocą filtrów jest zdrowsza dla człowieka, ma lepszy smak, zapach i barwę. Ponadto przy takiej łatwiej zadbać o stan techniczny instalacji. Zawsze warto zamontować filtry mechaniczne, niezależnie od ujęcia.
ostatnie komentarze